5 keistos priežastys dėl ko gali skaudėti galvą

Klevų sirupas
18 kovo, 2015
NPCRIZ vadovų darbinė kelionė – keturi miestai per keturias dienas!
25 kovo, 2015

5 keistos priežastys dėl ko gali skaudėti galvą

Galvos skausmai užeina kaip uraganas. Ekspertai bando numatyti kada jie užtiks ir kokio stiprumo jie bus, tačiau greičiausiai jūsų tvinkčiojanti galva ne visada žaidžia pagal šias „taisykles“. Šią problemą apsunkina dar ir tai, kad mums visiems galvos skausmas atsiranda dėl skirtingų priežasčių. Tačiau, po daugelio metų tyrimų, mokslininkai nustatė dažniausiai pasitaikančius paaiškinimus galvos skausmui. Ir kai kurie iš paaiškinimų, kaip pavyzdžiui šie 5, yra šiek tiek keistoki.

Nežymi dehidratacija

Stipri dehidratacija, pavyzdžiui tokia, kuri būna kitą rytą po sunkaus alkoholio vartojimo, sukelia net labai stiprų galvos skausmą. Tačiau net mažiausias dehidratacijos lygio nukritimas gali sukelti skausmą bei paveikti jūsų nuotaiką ir gebėjimą aiškiai mąstyti. Tyrimai atkreipia dėmesį, kad kai išgeriate tabletę nuo skausmo, gali būti, jog iš tiesų vanduo, su kuriuo ją užsigeriate, numalšina jūsų skausmą, o ne pats vaistas.

Jūsų mobilusis

Ne, tai neturi nieko bendra su radijo bangomis ar radiacija. Žiūrėjimas į ekraną, ypatingai į tą, kuris yra arti jūsų veido, gali nuvarginti jūsų akis iki tokio lygio, kad įsiskausta galva. Jūsų akyse esantys raumenys dirba sunkiau, bandydami sufokusuoti objektus, kurie yra arčiau, priešingai nei su daiktais, esančiais toliau. Dar daugiau tyrimų parodo, kad galvos ir kaklo palenkimas žemyn gali sukelti skausmą. Nesvarbu ar jūs žiūrite į kompiuterio ar į telefono ekraną, ekspertai teigia, kad privalu padaryti pertraukas ir 20 sekundžių žiūrėti kitur, kur nors į tolį – tai jums gali padėti nuslopinti galvos skausmą.

Savaitgalis

Greičiausiai sunkiai dirbate kiekvieną darbo dieną. Ateina šeštadienis, jūs leidžiate sau pamiegoti ilgiau, atsikeliate… ir pastebite, jog apėmė mini migrena? Jei įprastai rytais prieš darbą geriate kavą ar gėrimus su kofeinu, vos 24 valandos be jų gali sukelti galvos skausmą. Tai gali padaryti ir per didelis kofeino kiekis. Jei norite sumažinti ar visiškai atsisakyti kofeino, jums prireiks maždaug septynių dienų, kad atsitrauktų galvos skausmai, kuriuos sukelia šios medžiagos trūkumas.

Dideli kamščiai

Stresas yra tipinis galvos skausmo sukėlėjas. Tačiau nors užsilaikymas nejudančioje gatvėje ir yra varginantis ir stresą keliantis (ypatingai, jei kur nors vėluojate), mažai tikėtina, kad tai ir sukelia tą tvinkčiojimą galvoje. Transporto priemonės į orą išmeta azoto dioksidą (NO2). Ir įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad NO2 užteršia ir sutraukia kraujagysles, todėl yra siejamas su dažniau pasikartojančiais galvos skausmais.

Žaibavimas

Audringos dienos yra siejamos su dažniau užtinkančiais galvos skausmais. Šioje situacijoje ir vėlgi manoma, kad to kaltininkas yra azoto dioksidas. Būtent elektrostatinė reakcija, kuri sukelia tą ryškų blyksnį, išskiria šias NO2 dujas.

Comments are closed.