Akademikas Fiodoras Uglovas – teisybė ir melas apie leidžiamus vartoti narkotikus

Ką nagai sako apie jūsų sveikatą?
1 vasario, 2015
Apie nuvargusias akis
2 vasario, 2015

Akademikas Fiodoras Uglovas – teisybė ir melas apie leidžiamus vartoti narkotikus

tiuk„Aš chirurgas, aš visą gyvenimą operuoju ligonius. Ir aš mačiau tai, ko nemato paprasti, eiliniai žmonės. Žmogus neturi tokio organo, kuriam nekenktų alkoholiniai gėrimai – visokie, nesvarbu ar tai degtinė, vynas ar alus.

Vis dėlto labiausiai ir sunkiausiai kenčia smegenys. Kadangi ten kaupiasi maksimali alkoholio koncentracija. Jei paimsime alkoholio koncentracijos kraujyje kiekį kaip vienetą, tai kepenyse ji bus 1,45, o smegenyse 1,75.

fWnnmrn-N2sNesiruošiu išsamiai apibūdinėti „susiraukšlėjusių smegenų“ baisaus vaizdo (daugumos tik išgeriančių žmonių, smegenys susiraukšlėję, labai sumažintų apimčių, smegenų dangalai ištinę, kraujagyslės išsiplėtę, o smegenų vingiai tiesiog išsilyginę), tačiau atlikus subtilesnius tyrimus matoma, kad pokyčiai nervų ląstelėse tokie pats aštrus, kaip ir apsinuodijimo stipriais nuodais atvejais.

Šie pokyčiai yra negrįžtami. Tai neišvengiamai paveikia protinę veiklą. Ir pirmoje eilėje nukenčia pačios aukščiausios, pačios pažangiausios smegenų funkcijos, o žemesnės – primityvios išlieka ilgiau.

Alkoholio sukeltą žalą smegenims galima sulyginti su kaukolės trauma. Esant smegenų sukrėtimui, kai net mikroskopinio tyrimo metu nebūna aptinkama pokyčių nei apvalkale, nei smegenų kraujagyslėse  – kliniškai, mes stebėjome sąmonės praradimą tam tikrą laiką, nuo kelių minučių iki kelių valandų, o pasekmėje – dideli galvos skausmai.

Jeigu po galvos traumos smegenų dalyje ar jų dangaluose aptinkamas bent mažas kraujavimas arba taškinės nekrozės – mes kalbame apie galvos smegenų traumą (smegenų sukrėtimą). Šiuo atveju, sąmonės netekimas dažnai trunka daug valandų ir pasireiškia nervų funkcijos ir nervų grupių pažeidimu. Pasėkmės – nuolatiniai galvos skausmai, o per ilgesnį laikotarpį – ankstyva hipertenzija.

Pokyčiai, vykstantys žmonių smegenyse, kurie vartoja alkoholį, negali būti laikomi kitokiais, kaip tik grubiais anatominiais pokyčiais, kurie veda į atskirų smegenų funkcijų darbo pablogėjimą ir visos centrinės nervų sistemos nusilpimą ir netekimą.“

 

Iš F.G. Uglovo knygos „Правда и ложь о разрешённых наркотиках“ (2004)

Comments are closed.