Arbatos nauda

Pasaulinis gerontologijos kongresas Seule
14 liepos, 2014
12 sveikų alternatyvų energetiniams gėrimams
18 liepos, 2014

Arbatos nauda

Arbata yra vienas iš labiausiai paplitusių bei seniausių mums žinomų gėrimų. Vidutiniškai kas antras žmogus kasdieną išgeria arbatos. Šiame straipsnyje pristatysime 10 priežasčių kodėl gerti arbatą (be kofeino) yra gerai mūsų sveikatai.

Įdomus faktas apie arbatų rūšis

Nedaugelis žino, kad juoda, žalia, balta bei oolong (taip pat žinoma kaip „mėlynoji“ arbata) yra to pačio augalo lapai ir žiedai, tiesiog skiriasi jų apdorojimas ir brandinimas, kurių pasekoje ir įgaunami šių arbatų skirtingi kvapai, skoniai bei spalvos. Visos šios arbatos yra gaminamos iš „Camellia Sinensis“ augalo.

Arbatos gamyba yra gan paprasta: žalia bei baltoji arbata greitai apdorojama garais. Juodoji ir oolong arbatos būna fermentuojamos ir džiovinamos, būtent šio proceso metu lapai ir patamsėja.

Kinio arbatmedžio (Camellia Sinensis)  arbatą plikinama iš arbatmedžio lapų ir žiedų.

Arbatos kvapas bei prekinė išvaizda priklauso nuo lapų amžiaus. Surinkti lapai būna džiovinami norint gauti žalią arbatą arba būna dalinai išdžiovinami, o po to brandinami siekiant pagaminti vieną iš daugelio juodosios arbatos tipų.

Oolong arbata būna išdžiovinama krosnyje, o po to apdorojama garais. Ši arbata yra laikoma tarpinis variantas tarp juodosios ir žaliosios arbatos rūšių.

Kai norima arbata būna pagaminta, ji būna supakuojama siekiant apsaugoti ją nuo pašalinių kvapų, kad „neprisigertu“ ir tuo pačiu, kad pati neprarastu savo aromato iki kol pasieks pirkėjo namus.

Arbatos nauda:

Arbata yra laikoma skaniu gėrimu bei tuo pačiu ji yra naudinga sveikatai, kadangi:

  1. Sudėtyje yra antioksidantų. Antioksidantai gali padėti atitolinti senėjimo procesus bei padeda rageneruoti bei atstatyti ląsteles. Daug atliktų tyrimų taip pat rodo, kad antioksidantai padeda apsisaugoti nuo vėžinių susirgimų.
  2. Gali padėti sumažinti streso hormono lygį. Juodoji arbata gali padėti sumažinti patiriamą stresą mažindama hormono „kortizolio“ kiekį mūsų organizme.
  3. Kovoja su kariesu ir mažina apnašų kiekį. Arbatoje esantys junginiai sugeba nužudyti arba sumažinti rūgšties išskyrimą burnos erdvėje sukeliančias bakterijas.
  4. Hidratuoja organizmą. Kiekvienas Jūsų išgertas puodelis arbatos, ypatingai tų rūšių kurios neturi arba turi labai žemą kofeino lygį, veikia kaip stiklinė vandens ir padeda papildyti vandens atsargas. Privalumas –  kad jų sudėtyje yra antioksidantų.
  5. Apsaugo nuo pavojingų krešulių susidarymo. Būtent krešuliai dažniausiai būna patirto širdies priepuolio (infarkto) ar insulto kaltininkai.
  6. Gali padėti sumažinti kraujo spaudimą. Kasdienis žalios arbatos vartojimas sumažina hipertenzijos riziką iki 50%.
  7. Padeda virškinimui. Būtent arbata tūkstantmečius buvo naudojama siekiant palengvinti virškinimą po valgio. Taip pat gali padėti nuraminti patiriamus pilvo dirginimus.
  8. Gali padėti apsisaugoti nuo diabeto. Yra įrodymų leidžiančių manyti, kad žalioji arbata gali padėti sumažinti 2 laipsnio diabeto susirgimo riziką.
  9. Padeda įveikti bakterijas. Egipte atlikti tyrimai atskleidžia, kad žalioji arbata padidina antibiotikų ir kitų vaistų efektyvumą, naikinant bakterijas mūsų organizme.
  10. Stiprina imuninę sistemą. Atliktas tyrimas įrodė, kad pastovūs arbatų vartotojai turi net iki 5 kartų stipresnį imunitetą nei žmonės geriantys kavą.

Arbata vienas iš naudingiausių ir dažniausiai vartojamų gėrimų, todėl jeigu jau geriame arbatas tai gerkime jas su tikslu ir padekime savo organizmui. Rinkitės iš mūsų arbatų asortimento, kurias rasite čia: ARBATOS

Arbatos nauda

Comments are closed.