Bananų nauda

12 sveikų alternatyvų energetiniams gėrimams
18 liepos, 2014
Ar senatvė bus išgydoma?
26 liepos, 2014

Bananų nauda

Ar pastebėjote, kad vykstant varžyboms teniso žaidėjai, pertraukų metų, kartais užkanda banano? Būtent banano! Ne jokio kito vaisiaus. Taip yra todėl, kad bananai turi didelį kiekį angliavandenių, kurie padeda žaidėjams greitai atstatyti prarastas jėgas. Bet tai dar ne viskas. Moksliniai tyrimai įrodė, kad bananai yra labai naudingi mūsų sveikatai. bananas skrenda Šiandiena pristatome Jums 10 priežasčių, kodėl vertėtų įtraukti bananus į savo kasdieninių pirkinių sąrašą.

 

diet

  1. Bananai padeda sureguliuoti žarnyno darbą. Jei turite problemų tokių kaip vidurių užkietėjimas – Jums padės bananai. Suvalgykite po bananą į dieną, jis turi daug ląstelienos, kuri Jums padės sutvarkyti žarnyno darbą.
  2. Bananai sumažina riziką susirgti širdies ir kraujospūdžio ligomis. Kaip jie padeda? Šis vaisius savo sudėtyje turi daug kalio, ku ris yra gyvybiškai svarbus, kad sklandžiai vyktų raumenų susitraukimai bei gerai širdies ir nervų sistemos veiklai. Ar žinojote, kad mūsų kūnui į dieną reikia 4 gramų kalio?  Tik 4 gramų, ir jos visus gausite suvalge po vieną bananą į dieną.
  3. Bananai sumažina riziką susirgti depresija. Bananai savo sudėtyje turi triptofano rūgšties. Triptofanas yrmuscle banana esminė amino rūgštis, kuri nesigamina organizme. Todėl jos būtinai turime gauti su maistu. Triptofanas  naudojamas daugelio organizmui būtinų medžiagų sintezei. Iš triptofano rūgšties organizmas pasigamina hormoną melatoniną ir serotoniną. Pastarasis reguliuoja smegenų impulsus, o nuo šių priklauso mūsų miego kokybė, nuotaika, apetitas. Neveltui šis hormonas dar vadinamas “nuotaikos hormonu”. Taigi bananai mums padeda sumažinti mūsų patiriamo streso lygį.
  4. Bananai padeda turėti sveikus kaulus. Ko reikia norint sustiprinti savo kaulus? Akivaizdu, kad atsakymas yra klacio. O ar žinote kas padeda geriau pasisavinti kalcį? Ogi pregnancy-bananaprobiotinės bakterijos, kurias aptinkame bananų sudėtyje!
  5. Bananai padeda sumažinti mėnesinių skausmus. Dauguma moterų tam, kad sumažintu patiriamus męnesinių skausmus geria tiesiog tabletes, vietoj to, kad pasirinktų sveikesnę alternatyvą. Vietoj to, kad gertumėt nuskausminamuosius pabandykyte suvalgyti bananą.  Šie vaisiai savo sudėtyje turi vitamino B6, kuris padeda sureguliuoti gliukozės kiekį kraujyje, taip pagerindami Jūsų savijautą ir nuotaiką. Tokiu būdu sumažinama bloga savijauta bei patiriami skausmai.
  6. Bananai padeda ligoniams su skrandžio opa. Šis vaisius geba kovoti suBanana-in-teeth1 žarnyno sutrikimais. Suvalgius bananą sumažėja skrandžio dirginimas bei rūgštingumo lygis.
  7. Bananai ir anemija (mažakraujystė). Bananų sudėtyje yra ne tik daug kalio, bet ir geležies, todėl jie didina hemoglobino kiekį kraujyje dėl kurio trūkumo dažnai prasideda mažakraujystė.
  8. Bananai metant rūkyti. Banano sudėtyje yra tokių mineralų kaip kalis, magnis bei vitaminai B6 ir B12, kurie padeda sumažinti nikotino kiekį bei jį pašalinti iš mūsų organizmo.
  9. Bananai padeda smegenų veiklai. Nesenai buvo atliktas tyrimas tarp 200banana-man-eat studentų iš Middlesex mokyklos.  Kiekvieną dieną šiems 200 jaunuolių prie jų kasdieninų pusryčių, priešpiečių ir pietų racijonų buvo pridedama po bananą. Po kelių savaičių tyrimai parodė, kad jų sudėtyje esantis kalis padėjo pagerinti jų smegenų veiklą.
  10. Bananai skanūs vaisiai. Nejaugi jums tikrai dar vis reikia dešimtos priežasties, kad pradėti juos valgyti?

Comments are closed.