Istorija apie peptidų atradimą

Rusijos profesorius Vladimiras Chavinsonas pirmasis pasaulyje sukūrė unikalų preparatą, kuris prailgina gyvenimą iki 110-120 metų ir gydo nuo senatvės.
30 rugsėjo, 2014
Šiek tiek apie medų
4 spalio, 2014

Istorija apie peptidų atradimą

Istorija apie peptidų atradimą gimė1913 m. Šveicarijoje. Gydytojas Paul Niehans pirmą kartą nusprendė išbandyti embriono medžiagą ir suleido preparatą, gauta iš avių ląstelių, mirštančiai pacientei. Rezultatas buvo stulbinantis: moteris išgyveno!
Ateinantys metai buvo skirti, embrioninių ląstelių poveikio žmogaus organizmui, tyrimams. Atlikti tyrimų rezultatai, sukėlė revoliuciją medicinoje, kai buvo paskelbti visuomenės Tarptautiniame Endokrinologų kongrese. Embrioninės ląstelės pradėjo naudoti medicinos praktikoje. Deja ilgą laiką šis gydymas buvo naudojamas išimtinai turtingiems ir garsiems žmonėms. Pavyzdžiui, embrioninės kamieninės ląstelės buvo aktyviai naudojamos Charles de Gaulle ir Marlene Dietrich gydymui.
Gydytojų nuostabai, geresnės sveikatos fone, pastebėtas aiškus išorės atjaunėjimas. Po to, Paul Niehans atliko daug eksperimentų, kad sukurti ląstelinę kosmetiką. Tačiau visų vertingų savybių išsaugojimo peptiduose metodo jis taip ir neatrado. Jis buvo atrastas po žymaus profesoriaus mirties, naujos krypties pradininko – atjauninimo ląstelių lygyje.
Tik 70-aisiais metais garsaus Šveicarijos gydytojo mokiniams pavyko „užkonservuoti“ embrionines ląsteles. Daktaras Warburg, Nobelio premijos laureatas biologijos srityje, eksperimentiškai įrodė, kad taip apdorota ląstelių kultūra, išlaiko savo esmines savybes. Po to atsirado pirmoji pasaulyje ląstelinė kosmetika.
Mokslininkas, kuris pats atrodo 10 metų jaunesnis, nei jo chronologinis amžius, papasakojo mūsų skaitytojams apie šį atradimą, kuriam, tiesą sakant, jau 35 metai. Klinikinio tyrimo rėmuose, jo pagalba, atjaunėjo daugiau nei 15 milijonų žmonių, įskaitant Rusijos regionų vadovus. Bet tik neseniai įgijo Rusijos mokslų akademijos ir Jungtinių tautų patvirtinimą. Sankt Peterburgiečiai sugebėjo įrodyti visam pasauliui, kad pilnavertiškai gyventi iki 100-110 metų yra pilnai realu.
Taigi, kas yra jaunystė? Tai aktyvi visų žmogaus organų ir audinių baltyminių ląstelių reprodukcija, kuria aktyvuoja peptidai – trumpieji junginiai susidedantys iš 2-3-4-rių amino rūgščių. Jų nustatytame eiliškume yra informacijos kodai, kurie sukelia baltymų sintezę skirtingose ląstelių tipuose. Mokslininkai iššifravo būtent šiuos kodus, po to išskyrė juos iš gyvūnų organizmo ir pradėjo gaminti preparatus jų pagrindu.

– Už savo sėkmę mes skolingi kariškiams, – sakė Chavinson. – Kadangi tai jų prašymu 70-ųjų metų pradžioje, mes pradėjome dirbti su preparatais, kurie padidinti karių kovinį veiksmingumą, fizinio ir emocinio streso metu. Vienas iš pirmųjų preparatų yra peptidas iš akių tinklainės. Jis turėjo apsaugoti karių akis nuo lazerio spinduliuotės. O pirmasis pacientas, ant kurio aš išbandžiau šią priemonę buvo mano motina, kuriai tuo metu buvo susilpnėjus tinklainės funkciją. Taigi, dabar jai 80 metų ir jos regėjimas po 27 metų naudojimo mūsų sukurto preparato – vienetas!
– Tokiu būdu Jums ir atėjo idėja apie pilnaverčio gyvenimo pratęsimą?
– Taip, Jūs teisūs. Dabar vidutinė rusų gyvenimo trukmė yra 75-metai. Bet kitų žmonių gyvenimo patirtis rodo, kad jūs galite gyventi iki 100-120 metų. Pavyzdžiui, pati vyriausia rusė iš Jakutijos mirė 117 metų amžiaus. Vadinasi, mes galime pamėginti pragyventi tiek pat ir be ligų.
– O ką pasakytumėt apie užprogramuotą ląstelių mirties idėją?
– Mumyse nėra jokios ląstelių savižudybės programos. Mūsų gyvenimas, senėjimas ir mirtis paklūsta išskirtinai evoliucinės prasmės egzistavimui. Ir daugiausia ką mes galime padaryti, tai maksimaliai atitolinti senatvinių ligų atsiradimo ir odos senėjimo laiką.
– Nuo ko reikia pradėti?
– Pirmiausia laikytis darbo ir poilsio rėžimo, antra – taisyklingai maitintis, trečia – būti fiziškai aktyviu ir ketvirta – naudoti bioreguliatorius, aktyvuojančius baltymo sintezę ląstelėse. Mes sukūrėme šešių peptidų kompleksą, kuris apsaugo nuo senėjimo pagrindines organizmo sistemas: plaučius, širdies ir kraujagyslių sistema, kepenų, regėjimo, šlapimo pūslės, vyrų lytinę funkciją ir virškinimo traktą.
– Ir kaip dažnai juos reikia vartoti?
– Užteks į pusę metų pravesti 10-30 dienų kursą.
– Reikia pasikonsultuoti su gydytoju?
– Nebūtinai, mūsų preparatai draudžiami tik vaikams, nėščioms ir krūtimi maitinančioms motinoms, todėl kad su jais nėra atlikta klinikinių tyrimų. Visiems kitiems, nėra jokių kontraindikacijų, išskyrus individualų kokių nors medžiagų netoleravimą, nes gyventojų jautrumo lygis alergijoms šiuo metu yra aukštas.
– Ar jūs asmeniškai geriate visą kompleksą iš karto?
– Ne, aš elgiuosi kitaip. Pirma pasidariau genetinius tyrimus, gavau genetinį pasą. Paaiškėjo, kad mano silpna vieta gali būti kraujagyslės (yra polinkis į insultą), širdis ir kasa. Naudoju su tuo susijusius preparatus ir daugiau nei 10 metų jaučiuosi puikiai.
Šaltinis: Students.ru

Comments are closed.